Першоджерело: ілюстрований лист <<Соломонів суд>>, Гізела МашманнЕпоха: сучасна робота (оригінал Біблії Гутенберга друкувався в період 1450-1500 рр.)Регіон: Майнц, Німеччина
У XV столітті німецький ювелір Йоганн Гутенберг поставив перед собою завдання створити метод масового друку зображень, що відтворюють красу рукописів. У 1450-х роках він домігся бажаного, відлив велике число окремих букв: з цих літер можна було багаторазово набирати тексти для друку. Так було зроблено найважливіший винахід - друкарський верстат.
За допомогою друкарського верстата Гутенберг міг створювати так звані nova forma scribendi (лат. <<Новий вид письма>>), репродукції книг, спочатку доступні тільки для духовенства і членів монарших сімей. Так була створена знаменита 42-рядкова Біблія. В Біблії Гутенберга принцип масового виробництва поєднується з ремісничим духом: сам текст був надрукований за допомогою рухливих складальних літер, а барвисті заголовки глав, літери і розпис на полях бали виконані вручну.
До наших днів дійшло лише 49 екземплярів цього двотомного видання на латині, проте воно і зараз надихає художників і письменників по всьому світу. У дизайні обкладинки <<Книга Буття>> використаний лист, вручну ілюмінований німецької художницею Гізелою Машманн. Свою мініатюру вона писала з початку Книги Буття з примірника Біблії Гутенберга, що зберігається в Берлінській державній бібліотеці.
Винахід, зроблений Гутенбергом в 1450-х роках, вчинив справжню революцію в технології друку. Якщо до цього багато поколінь переписувачів ретельно переписували тексти вручну, то в той момент настала епоха масової друку. Принцип друкарського верстата з німецького Майнца поширився з неймовірною швидкістю, і вже до 1470 року в Європі було 14 друкарень. Європейці отримали ширший доступ до мистецтва і культури, що стало вирішальним фактором переходу від Середньовіччя до Відродження. Значення друкарського верстата Гутенберга важко переоцінити - саме цьому винаходу світ зобов'язаний поширенням грамотності.
Базові характеристики
Вид
Неліноване
Продавець
Art-Creator
Формат
А4
Варіанти кріплення листів
Записна книжка